Home SPORTS NEWS «Χ»αρακίρι… από Μονακό (video)

«Χ»αρακίρι… από Μονακό (video)

Το παιχνίδι της Μονακό με τη Σοσό εκτός, ξεκίνησε ιδανικά για την ομάδα του πριγκιπάτου, αφού στο 10’ ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0, αλλά στο τέλος άφησε δυο βαθμούς, καθώς η γηπεδούχος αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2! Έτσι, η Μονακό έμεινε αήττητη (6-4-0), αλλά εκτός έφερε την 3η ισοπαλία (2-3-0), και έτσι έμεινε στο -2 από την κορυφή και την Παρί Σεν Ζερμέν!

Να αναφέρουμε πως η Σοσό, είχε στον πάγκο της νέο τεχνικό τον Ερβέ Ρενάρ, ο οποίος κατέκτησε το Κόπα Άφρικα με την Ζάμπια, και πήρε έναν πολύτιμο βαθμό στη προσπάθεια που κάνει για να βγει από τη ζώνη υποβιβασμού. Έχει έξι πόντους και είναι στο -1 από τις θέσεις που… σώζουν.

Η Μονακό προηγήθηκε με δυο γκολ του Καράσο μέσα σε πέντε λεπτά (5’, 10’), αλλά η Σοσό αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Μακαμπού στο 57’ μείωσε σε 1-2 και ο Ρομαρίκ στο 69’ ισοφάρισε σε 2-2, σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του αγώνα…