Home SPORTS NEWS Ματσάρα και… 3-3 στο Τορίνο! (Video)

Ματσάρα και… 3-3 στο Τορίνο! (Video)

Έξι γκολ, μία αποβολή, χαμένο πέναλτι και πολλές χαμένες ευκαιρίες. Η αναμέτρηση στο “Stadio Olimpico” μεταξύ της Τορίνο και της Ίντερ τα είχε όλα εκτός… από νικητή. Το ματς για την 8η αγωνιστική του Καμπιονάτο πήρε… φωτιά με το “καλησπέρα”. Μόλις στο 5′ ο τερματοφύλακας των “νερατζούρι”, Χαντάνοβιτς, έκανε πέναλτι, είδε την κόκκινη κάρτα και άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες. Τη θέση του πήρε ο Καρίζο, ο οποίος αν και “κρύος” κατάφερε να αποκρούσει την εκτέλεση του Σέρσι και να κρατήσει το “μηδέν” για την εστία του. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν τελικά να εκμεταλλευτούν το αριθμητικό τους πλεονέκτημα στο 21′ όταν ο Φάρνερουντ άνοιξε το σκορ. Όμως, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου η Ίντερ έφερε ξανά το ματς στα ίσια όταν ο Γκουαρίν βρήκε δίκτυα και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με το σκορ στο 1-1.

Οκτώ λεπτά μετά από την πρώτη σέντρα στην επανάληψη, η Ίντερ βρέθηκε για δεύτερη φορά πίσω στο σκορ όταν ο Ιμόμπιλε έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην Τορίνο. Η χαρά των γηπεδούχων κράτησε μόλις δύο λεπτά καθώς η Ίντερ αποδείχτηκε πολύ… σκληρή για να πεθάνει και ο Ροντρίγκο Παλάσιο “έγραψε” το 2-2. Η ανατροπή για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 71′ όταν ο Παλάσιο και πάλι έδωσε το προβάδισμα στην Ίντερ για πρώτη φορά στο ματς.

Κι ενώ όλα έδειχναν πως η Ίντερ θα περνούσε δια πυρός και σιδήρου από το Τορίνο, στο 90′ ο Μπελόμο σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής

Παρασκευή 18/10
Ρόμα – Νάπολι 2-0 (45’+4, 71′ πέν. Πιάνιτς)

Σάββατο 19/10
Κάλιαρι – Κατάνια 2-1 (26′ Ιμπάρμπο, 84′ Πινίγια / 5′ Μπερχέσιο)
Μίλαν – Ουντινέζε 1-0 (22′ Μπίρσα)

Κυριακή 20/10
Αταλάντα – Λάτσιο 2-1 (42′ Τσιγκαρίνι, 84′ Ντένις / 53′ Μπράιαν Περέα)
Φιορεντίνα – Γιουβέντους 4-2 (66′ πέν., 76′, 81′ Τζουζέπε Ρόσι, 78′ Χοακίν / 37′ πέν. Τέβες, 40′ Πογκμπά)
Τζένοα – Κιέβο 2-1 (22′ και 51′ Τζιλαρντίνο / 48′ Μπερτιβόλιο)
Βερόνα – Πάρμα 3-2 (9′ Κατσιατόρε, 61′ πέν., 88′ πέν. Ζορζίνιο / 19′ Παρόλο, 25′ Κασάνο)
Λιβόρνο – Σαμπντόρια 1-2 (93′ Σιλιγκάρντι / 19′ πέν. Έντερ, 96′ πέν. Πότσι)
Σασουόλο – Μπολόνια 2-1 (12′ πέν. Μπεράρντι, 17′ Φλόρο Φλόρες / 34′ πέν. Ντιαμάντι)
Τορίνο – Ίντερ 3-3 (21′ Φάρνερουντ, 53′ Ιμόμπιλε, 90′ Μπελόμο – 45′ Γκουαρίν, 55′, 71′ Παλάσιο)