Home SPORTS NEWS «Τριάρα» η Βιγιαρεάλ, διπλό η Οσασούνα!

«Τριάρα» η Βιγιαρεάλ, διπλό η Οσασούνα!

Με τον καλύτερο τρόπο επέστρεψε στις νίκες η βιγιαρεάλ που επικράτησε με 3-0 της Γρανάδα, ενώ η Οσασούνα απέδρασε με το διπλό (1-0) από την έδρα της Μάλαγα για την 8η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος.

Η Βιγιαρέαλ δεν συνάντησε κανένα απολύτως πρόβλημα απέναντι στην Γρανάδα και στο 30ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Μπρούνο. Το δεύτερο τέρμα των γηπεδούχων ήρθε με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Ντος Σάντος να βρίσκει δίχτυα στο 49ο λεπτό και ο Πίνα στο 83′ διαμόρφωσε το τελικό 3-0. Ο ΟρέστηςΚαρνέζης έμεινε και πάλι στον πάγκο της Γρανάδα.

Η Οσασούνα γεύτηκε και πάλι τη χαρά της νίκης μετά την τρίτη αγωνιστική που είχε επικράτησει της Έλτσε με 2-1. Στην 8η αγωνιστική λοιπόν, η Οσασούνα έφυγε με το διπλό από την έδρα της Μάλαγα, χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Οριόλ Ριέρα στο 23ο λεπτό.