Home SPORTS NEWS Βιγιαρεάλ για Τσάμπιονς Λιγκ (Video)

Βιγιαρεάλ για Τσάμπιονς Λιγκ (Video)

Στις νίκες επέστρεψε η βιγιαρεάλ καθώς πέρασε από το Θιουδάδ ντε Βαλένθια με 3-0 επί της Λεβάντε και παρέμεινε στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Βέβαια το έργο των γηπεδούχων είχε από πολύ νωρίς δύσκολο έργο καθώς έμεινε με δέκα παίκτες στο 9′. Τότε ήταν που ο Νάβας ανέτρεψε τον Ούτσε μέσα στη μεγάλη περιοχή. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μπρούνο Σοριάνο για να κάνει το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι κυριαρχούσαν στον αγωνιστικό χώρο και σε δύο περιπτώσεις στο δεύτερο ημίχρονο θα μπορούσαν να διπλασιάσουν το σκορ. Ωστόσο Πέρεθ και Μπρούνο δεν τα κατάφεραν.

Η πίεση συνεχίστηκε και στο δεύτερο 45λεπτο με τον Ούτσε στο 73 να εκμεταλλεύεται την ωραία κάθετη πάσα του Μπρούνο. ο Νιγηριανός “χτύπησε” και στο 88 με ψαλιδάκι έγραψε το τελικό 3-0.