Home SPORTS NEWS «Διπλό» και μια ανάσα από την Μπάρτσα (video)

«Διπλό» και μια ανάσα από την Μπάρτσα (video)

Δεν αφήνει την Μπαρτσελόνα… στην ησυχία της. Η Ατλέτικο Μαδρίτης έφυγε με τη νίκη από την έδρα της Γρανάδα με σκορ 2-1 και μείωσε εκ νέου τη διαφορά της στον έναν βαθμό από τους πρωτοπόρους Καταλανούς. Η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε άνοιξε το σκορ στο 38′ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντιέγκο Κόστα και στο 77′ ο Νταβίντ Βίγια και πάλι από την άσπρη βούλα “έγραψε” το 2-0 για τους “ροχιμπλάνκος”.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν το σκορ με τον Ιγκάλο στο 90′ όμως το χειρότερο για την Ατλέτικο ήταν η αποβολή του Λουίς με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο άλλο ματς της βραδιάς η Χετάφε πέτυχε σπουδαία νίκη στην έδρα της βιγιαρεάλ με 2-0. Μόλις στο 5′ ο Μαρικά έβαλε σε θέση οδηγού τους Μαδριλένους και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σαράμπια διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Granada 1-2 Atletico Madrid All Goals από all-goals

Το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής:

Τρίτη 29/10
Εσπανιόλ-Μάλαγα 0-0
Θέλτα-Μπαρτσελόνα 0-3 (9′ Σάντσες, 48′ αυτ. Γιόελ, 54′ Φάμπρεγκας)

Τετάρτη 30/10
Βαλένθια-Αλμερία 1-2 (33’ πεν. Ζόνας-61’ Τορσιλιέρι, 69’ Βιδάλ)
Βαγιαδολίδ-Σοσιεδάδ 2-2 (76’ Λάρσον, 79’ Γκέρα-16’, 53’ Γκριζμάν)
Οσασούνα-Ράγιο Βαγεκάνο 3-1 (1′ Όιερ, 13′ Ριέρα, 58′ Τόρες – 72′ Γκάλβες)
Ρεάλ Μαδρίτης-Σεβίλλη 7-3 (13′, 27′ Μπέιλ, 32′ πεν., 60′, 71′ Ρονάλντο, 53′, 80′ Μπενζεμά – 38′ πεν., 63′ Ράκιτιτς, 40′ Μπάχα)