Home SPORTS NEWS Η Γρανάδα… σκοτείνιασε τη Βαλένθια (video)

Η Γρανάδα… σκοτείνιασε τη Βαλένθια (video)

Πολύ μεγάλη νίκη με 1-0 στη Βαλένθια κόντρα στη Λεβάντε πέτυχε η Γρανάδα για την 12η αγωνιστική της πριμέρα ντιβιζιόν. Σκόραρε ο Πίτι στο 90’+1, έχασε πέναλτι η γηπεδούχος, σε ματς που είχαμε διακοπή για πτώση του ρεύματος, βασικός ο Βύντρα, στον πάγκο Καρνέζης!

Η Λεβάντε γνώρισε την ήττα μετά από τρεις αγωνιστικές, έμεινε στους 17 πόντους και στο -2 από την 6η θέση και τη Χετάφε. Η φιλοξενούμενη ανέβηκε στην 11η θέση με 14 βαθμούς…

Η γηπεδούχος είχε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, αλλά στο 25’ ο Ελ Ζαρ αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι. Στη συνέχεια το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο παιχνίδι. Κατά την διάρκεια του δεύτερου μέρους, έπεσαν… μάλιστα τα φώτα και το παιχνίδι διεκόπη για μερικά λεπτά. Τελικά, με την επανέναρξη, η Γρανάδα όχι απλά κράτησε ανέπαφη την εστία της, αλλά με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πίτι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων πήρε τη νίκη!

Για τη Λεβάντε ο Λουκάς Βύντρα έπαιξε σε όλον τον αγώνα, ενώ ο Ίβανσιτς μπήκε στον αγώνα στο 46’ με τον Λελ. Στον πάγκο έμεινε ο Νίκος Καράμπελας. Για την Γρανάδα στον πάγκο έμεινε ο Ορέστης Καρνέζης…