Home SPORTS NEWS Μέρα… Μάντσεστερ στην Πρέμιερ Λιγκ (videos)

Μέρα… Μάντσεστερ στην Πρέμιερ Λιγκ (videos)

Μετά την ήττα της Τσέλσι στο βροχερό Νιουκάστλ, η 10η αγωνιστική είχε… χρώμα Μάντσεστερ, καθώς η Σίτι… σκόρπισε με 7-0 τη Νόριτς, ενώ η Γιουνάιτεντ πέρασε εύκολα από την έδρα της Φούλαμ με 3-1. Με τους «πολίτες» και τους «κόκκινους διαβόλους» να έρχονται ακόμα πιο κοντά στην κορυφή. Όρθια… η Σαουθάμπτον στο Στόουκ, νίκες για Χαλ και Γουέστ Μπρομ., ισόπαλες Γουέστ Χαμ και Άστον Βίλα. Να αναφέρουμε πως η Χαλ νίκησε τη Σάντερλαντ με 1-0 με αυτογκόλ, ενώ η φιλοξενούμενη έπαιξε με εννιά παίκτες για ένα ημίχρονο…

Η Σίτι είχε στο «Σίτι οφ Μάντσεστερ», έξι διαφορετικούς σκόρερ, ενώ το 1-0 έγινε με αυτογκόλ του, ενώ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με 3-1 της Φούλαμ στο Λονδίνο, πετυχαίνοντας τρία γκολ μέσα σε 22 γκολ.

Στο «Μπριτάνια», η Στόουκ άνοιξε το σκορ με το γκολ του τερματοφύλακά της, Άσμιρ Μπέγκοβιτς (!), με βολέ στο 14ο δευτερόλεπτο. Η Σαουθάμπτον πήρε την ισοπαλία με 1-1, καθώς ισοφάρισε με τον Τζέι Ροντρίγκεθ στο 42’. Με τους «Αγίους» να μένουν για 7ο αγώνα αήττητοι (4-3-0) και να είναι στη 4η θέση, ισόβαθμοί με τη Μάντσεστερ Σίτι στους 19 βαθμούς.

Η Χαλ έφτασε στη νίκη με 1-0 κόντρα στη Σάντερλαντ, με αυτογκόλ του Κουέγιαρ στο 25’, και την φιλοξενούμενη να παίζει με εννιά στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους αποβλήθηκαν οι Ντοσένα, Καρτεμόλα με απευθείας κόκκινες κάρτες.

Η Γουέστ Μπρομ έφτασε στην επιτυχία με 2-0 απέναντι στην ουραγό Κρίσταλ Πάλας.

Γουέστ Χαμ και Άστον Βίλα την έβγαλαν αμφότερες… καθαρή, μένοντας σ’ ένα ανούσιο 0-0.

Αναλυτικά για την 10η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ έχουμε:
Σάββατο
Νιούκαστλ – Τσέλσι 2-0 (68′ Γκουφράν, 89′ Ρεμί)
Γουέστ Χαμ – Άστον Βίλα 0-0
Γουέστ Μπρομ – Κρίσταλ Πάλας 2-0 (44′ Μπεραϊνό, 83′ ΜακΌλεϊ)
Φούλαμ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-3 (65′ Κατσάνιλιτς / 9′ Βαλένσια, 20′ Φαν Πέρσι, 22′ Ρούνεϊ)
Μάντσεστερ Σίτι – Νόριτς 7-0 (16′ αυτ. Τζόνσον, 20′ Νταβίντ Σίλβα, 25′ Νάστασιτς, 36′ Νεγκρέδο, 60′ Γιαγιά Τουρέ, 71′ Αγκουέρο, 86′ Τζέκο)
Στόουκ – Σαουθάμπτον 1-1 (1′ Μπέγκοβιτς / 42′ Τζέι Ροντρίγκεθ)
Χαλ – Σάντερλαντ 1-0 (25′ αυτ. Κουέγιαρ)
Άρσεναλ – Λίβερπουλ (19:30)