Home SPORTS NEWS Έσωσε τον βαθμό η Ρεάλ (video)

Έσωσε τον βαθμό η Ρεάλ (video)

Η Οσασούνα φαίνεται πως δεν φοβάται τους «μεγάλους» του ισπανικού πρωταθλήματος και μετά την λευκή ισοπαλία με τη Μπαρτσελόνα, απέσπασε βαθμό και από τη Ρεάλ Μαδρίτης με το 2-2 στη Παμπλόνα.

Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να πάρουν και το τρίποντο καθώς πέντε λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου βρέθηκαν μπροστά στο σκορ και μάλιστα με 2-0 με σκόρερ και των δύο τερμάτων τον Οριόλ Ριέρα. Η «βασίλισσα» όμως κατάφερε (έστω και με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Ράμος στο 44′) με τον Ίσκο στο 45′ και τον Πέπε στο 80′ να σώσει τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας. Με δέκα παίκτες έμεινε και η Οσασούνα μετά την κόκκινη κάρτα που δέχθηκε ο Σίλβα στο 79′.

Οσασούνα: Φερνάντες, Αρίμπας, Λοτιέ, Νταμιά, Μπερτράν, Λόλο, Σίλβα, Ρομπέρτο Τόρες (75′ Οϊερ), Θεχούδο, Αρμεντέρος (80′ Λόε), Οριόλ Ριέρα (85′ βιγιαφράνκα)

Ρεάλ Μαδρίτης: Ντιέγο Λόπεθ, Πέπε, Σέρχιο Ράμος, Μαρσέλο, Καρβαχάλ, Μόντριτς (64′ Νάτσο), Τσάμπι Αλόνσο, Ισκο (83′ Χεσέ), Κριστιάνο Ρονάλντο, Μπέιλ (57′ Ντι Μαρία), Μπενζεμά.