Home SPORTS NEWS Σε τροχιά Τσάμπιονς Λιγκ η Σοσιεδάδ (video)

Σε τροχιά Τσάμπιονς Λιγκ η Σοσιεδάδ (video)

Mε μεγάλους πρωταγωνιστές του Βέλα και Γριεζμάν η Ρεάλ Σοσιεδάδ πέρασε από την έδρα της Γρανάδα, επικρατώντας με 3-1.

Το ματς εξελίχθηκε όπως το ήθελαν οι δύο επιθετικοί της βασκικής ομάδας που έκαναν ότι ήθελαν την άμυνα των γηπεδούχων.

Αφού πρώτα υπήρξε η πρώτη προειδοποίηση στον τερματοφύλακα Ρομπέρτο στο 25, το σκορ άνοιξε τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μεξικανός με ασίστ του Γάλλου.

Η Γρανάδα μπορεί να κατάφερε να ισοφαρίσει το σκορ στο 37 με τον Πίτι, όχι όμως και το πάρτι. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ο Γριεζμάν με ένα από τα ακριβή αριστερά του σουτ έδωσε ξανά το προβάδισμα στη Σοσιεδάδ.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 64 και πάλι με τον Βέλα, που έλαβε την ασίστ από τον Μπεργκάρα για το τελικό 3-1.