Home SPORTS NEWS Συνέρχεται η Μάλαγα, νίκη επί της Έλτσε (Video)

Συνέρχεται η Μάλαγα, νίκη επί της Έλτσε (Video)

Η Μάλαγα βρίσκει τον καλό ευατό της και ανεβαίνει. Οι Ανδαλουσιάνοι πέρασαν μέσα από το Εστάδιο Μανουέλ Μαρτίνεθ Βαλέρο επικρατώντας με 1-0 της Έλτσε για την 17η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβισιόν. Αυτή ήταν η πρώτη εκτός έδρας νίκη για τη Μάλαγα μετά από σχεδόν 9 μήνες!

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Καμάτσο μόλις στο 5ο λεπτό με κεφαλιά. Ύστερα από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι απέκτησαν μεγαλύτερη κατοχή μπάλας μετα΄την αποβολή του Σουάρες στο 60ο λεπτό.

Η ομάδα του Σούστερ όμως δεν ήταν ικανή να φτιάξει περισσότερες ευκαιρίες για να πετύχει και δεύτερο γκολ και προς το τέλος του αγώνα αγχώθηκε αρκετά. Τρίτη συνεχόμενη ήττα για την Έλτσε που αρχίζει να χάνει έδαφος μετά το πολύ καλό ξεκίνημα.