Home SPORTS NEWS «Πεντάρα» με… δώρα από Πέδρο (video)

«Πεντάρα» με… δώρα από Πέδρο (video)

Η Χετάφε έκανε το λάθος να προηγηθεί με 2-0 και στην συνέχεια δέχτηκε πέντε γκολ, τρία από τον Πέδρο μέσα σε 9 λεπτά στο πρώτο μέρος, με αποτέλεσμα η Μπαρτσελόνα να περάσει με 5-2 από τη Μαδρίτη κόντρα στην Χετάφε για την 17η αγωνιστική της πριμέρα ντιβιζιόν. Ο Πέδρο πέτυχε μάλιστα το πιο γρήγορο χατ τρικ στην ιστορία των «μπλαουγκράνα». Δυο γκολ από τον Φαμπρέγκας!

Να θυμίσουμε πως εκτός για την ομάδα της Βαρκελώνης ήταν ο τραυματίας Μέσι και ο τιμωρημένος Νεϊμάρ!
Η Μπαρτσελόνα έπιασε έτσι την Ατλέτικο Μαδρίτης στην 1η θέση, ενώ η Χετάφε με την δεύτερη συνεχόμενη ήττα της έμεινε στους 22 πόντους και στο -5 από την 6η Βιγιαρεάλ…

Ο Σέρχιο Εσκουδέρο έκανε το 1-0 στο 10′ και στο 15’ ο Λισάντρο Λόπες έβαλε τη Χετάφε μπροστά με 2-0. Ο Πέδρο κατάφερε να πετύχει χατ-τρικ μέσα σε 9 λεπτά (34’, 41’ και 43’), κάνοντας την ανατροπή πριν από το πρώτο ημίχρονο… Στο δεύτερο μέρος δυο γκολ πέτυχε ο Φαμπρέγκας στο 68’ και στο 72’ με πέναλτι…