Home SPORTS NEWS Σταθερά 4η η Έβερτον (Video)

Σταθερά 4η η Έβερτον (Video)

Στις νίκες επέστρεψε η Έβερτον που επιβλήθηκε δύσκολα της Σάουθάμπτον με 2-1 στο Γκούντισον Παρκ.

Με ένα εκπληκτικό γκολ του Κόλμαν και ένα ακόμα του Ρομέλου Λουκάκου φέρνουν την Έβερτον στην πρώτη τετράδα της Πρέμιερ Λιγκ.

Το 1-0 έγινε από τον Ιρλανδό στο 9ο λεπτό και ήταν το 500ο γκολ στην μεγάλη κατηγορία της Αγγλίας.

Στη συνέχεια ο Λαλάνα έχασε μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση, κάτι όμως που έγινε από τον νεοεισελθόντα Γκαστόν Ραμίρες. Ο Ουρουγουανός νίκησε τον Ρόμπλες δύο λεπτά μετά την είσοδό του στο παιχνίδι.

Όμως τον τελευταίο λόγο τον είχε ο Λουκάκου. Ο Βέλγος βρήκε δίχτυα μετά από 524 λεπτά και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα που βάζει την Έβερτον ένα βαθμό πάνω από την μισητή Λίβερπουλ .