Home SPORTS NEWS «Διπλό» με ανατροπή για Λιόν (videos)

«Διπλό» με ανατροπή για Λιόν (videos)

Με… ανατροπή επέστρεψε στις νίκες η Λιόν στο Σαμπιονά, αφού νίκησε για την 17η αγωνιστική με 3-1 τη Μπαστιά εκτός έδρας, ενώ έχανε στο ημίχρονο με 1-0, ισοπαλία 1-1 ανάμεσα σε Τουλούζ και Μονπελιέ!

Η Λιόν ανέβηκε στους 23 βαθμούς και είναι στο -6 από την 4η θέση και τη Ναντ και έπιασε τη Μπαστιά, η οποία έχασε μετά από 4 αγωνιστικές… Η Μπαστιά πήρε το προβάδισμα με τον Ρασπεντίνο στο 34’, αλλά η Λιόν έκανε στην Κορσική την αντεπίθεσή της στο δεύτερο ημίχρονο. Συγκεκριμένα, έκανε την ανατροπή μέσα σε δυο λεπτά, ο Λακαζέτ ισοφάρισε στο 54’ και ο Μπένζια στο 56’ έδωσε προβάδισμα στην φιλοξενούμενη. Το τελικό 3-1 υπέρ της Λυών διαμόρφωσε ο Γκομίς στο 85’…

Τουλουζ και Μονπελιέ πήραν από έναν βαθμό στο μεταξύ τους παιχνίδι με το 1-1, που διαμορφώθηκε με γκολτου Καμαρά στο 19’ για την φιλοξενούμενη και του Αγκιλάρ στο 72’… Η Μονπελιέ μπορεί να μην κερδίζει στα τελευταία της ματς, αλλά παρέμεινε στο -5 από την επικίνδυνη, ενώ η γηπεδούχος έχει πέντε πόντους περισσότερους από την αντίπαλός της…