Home SPORTS NEWS Εύκολη πρόκριση για Άρσεναλ (video)

Εύκολη πρόκριση για Άρσεναλ (video)

Χωρίς να κουραστεί ιδιαίτερα πέρασε στη φάση των «16» του κυπέλλου Αγγλίας η Άρσεναλ που επικράτησε 4-0 της Κόβεντρι.

Ο Ποντόλσκι ήταν ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης για τους γηπεδούχους πετυχαίνοντας δύο γκολ σε 26 λεπτά. Στο δεύτερο ημίχρονο η Κόβεντρι ήταν εξαιρετική, έκανε αρκετές φάσεις με τον Κλαρκ να τελειώνει τις περισσότερες εξ αυτών και να έχει και ένα δοκάρι.

Η ομάδα που αγωνίζεται στη Τσάμπιονσιπ όμως, δε βρήκε το γκολ που έψαχνε για να ξαναμπεί στο παιχνίδι και όλα τελείωσαν στο 84′ όταν ο Ζιρού ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Αμέσως μετά ο Καθόρλα προσέθεσε το όνομά του στον πίνακα των σκόρερς για να διαμορφώσει το τελικό 4-0.

Στο δεύτερο ματς της ημέρας σημειώθηκε ισοπαλία δίχως τέρματα ανάμεσα σε Νότιγχαμ Φόρεστ και Πρέστον (0-0).