Home SPORTS NEWS Πρωτάθλημα Β1

Πρωτάθλημα Β1

Με τις αναμετρήσεις της 15ης αγωνιστικής συνεχίστηκε η δράση του Πρωταθλήματος Β1.

Η πρωτοπόρος Αγία Νάπα άρχισε τις υποχρεώσεις της μέσα στο 2014 με απώλειες στο γειτονικό ντέρμπι.

Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε με 2-0 στη Δερύνειας επί της Αναγέννησης στο τέλος ηττήθηκε με 5-2.

Σε οκτώ αγώνες που έδωσε μέχρι τώρα η Αναγέννηση πανηγύρισε έξι νίκες και έφερε δύο ισοπαλίες.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 6’ με κεφαλιά του Κολοκούδια και στο 17’ ο Γκόμες ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0.

Η Αναγέννηση μείωσε στο 26’ με τον Θεράποντος και στο 50’ ο Μοδέστου ισοφάρισε σε 2-2. Στο 54’ ο Κουλούρης πέτυχε το 3-2 και στο 84’ ο Μοδέστου το 4-2. Το 5-2 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Κυπριανού.

*Ο δεύτερος της κατάταξης Οθέλλος κέρδισε στην Κυπερούντα με 3-0 την ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς και μείωσε τη διαφορά που τον χωρίζει από την κορυφή στους δύο βαθμούς.

Πέντε λεπτά πριν από το φινάλε του πρώτου μέρους ο Ενρίκε άνοιξε το σκορ και στο 59’ ο Λοϊζου το 2-0 και στις καθυστερήσεις ο Ιωάννου διαμόρφωσε το 3-0.

*Ο Ν&Σ Ερήμης μεγάλωσε το αήττητο σερί του στις επτά αγωνιστικές μετά το σημερινό 0-0 με την

*Στο Μακάρειο Στάδιο ο Ολυμπιακός νίκησε την ΑΕΠ με 5-0 και έφτασε στους δέκα βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 26’ με τον Αμπουμπακάρι και στο 39’ ο Παχίπης πέτυχε το 2-0, αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 53’ ο Κυριάκος Βασιλείου πέτυχε το 3-0. Στο 55’ ο Αμπουμπακάρι ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0 και στο 61’ ο Παχίπης στο 5-0 και στο 72’ ο ίδιος ποδοσφαιριστής διαμόρφωσε το 6-0.