Home SPORTS NEWS «Γκέλα» και ο Άγιαξ (Videos)

«Γκέλα» και ο Άγιαξ (Videos)

Η ήττα της Τβέντε από την Αϊντχόφεν έδωσε την ευκαιρία στον Άγιαξ να ανακτήσει διαφορά επτά βαθμών στη κορυφή της βαθμολογίας αλλά δεν τα κατάφερε καθώς έμεινε στο 1-1 με την Τσβόλε στην 23η αγωνιστική της Eredivisie.

Ο Αίαντας προηγήθηκε στο έβδομο μόλις λεπτό της αναμέτρησης με τον Κλάασεν, όμως ο Φερνάντεζ στο 36’ απάντησε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, που κράτησε τους πρωτοπόρους για δεύτερο εκτός έδρας ματς στην ισοπαλία. Από την άλλη, η Τσβόλε συνεχίζει την πορεία της για την 8άδα, διατηρώντας το αήττητο τεσσάρων αγωνιστικών.

O Θανάσης Καραγκούνης αγωνίστηκε βασικός στην αναμέτρηση και έγινε αλλαγή στο τελευταίο λεπτό από τον Νίλαντ.

Τα χειρότερα γλύτωσε η Χέρακλες η οποία κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας εντός έδρας στο προτελευταίο λεπτό της αναμέτρησης με την Καμπούρ (1-1).