Home SPORTS NEWS Διέσυρε την Ατλέτικο η Οσασούνα! (video)

Διέσυρε την Ατλέτικο η Οσασούνα! (video)

Η Οσασούνα νίκησε με 3-0 την Ατλέτικο στην Παμπλόνα, εκεί όπου είχαν χάσει από δύο βαθμούς Ρεάλ και Μπαρτσελόνα.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο έκτο λεπτό με τον Σετζούντο. Στο 21’ ο Αρμεντέρος έπιασε φοβερό σουτ και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ πριν καν κλείσει το πρώτο μέρος και πιο συγκεκριμένα στο 42’ ο Τόρες διαμόρφωσε το τελικό σκορ, αφού η ομάδα του Σιμεόνε ήταν κατώτερη των περιστάσεων και παρά τις αλλαγές δεν μπόρεσε ούτε στην επανάληψη να αντιστρέψει την εις βάρος της κατάσταση!

Δεύτερη συνεχόμενη εκτός έδρας ήττα για τους «ροχιμπλάνκος», μία εβδομάδα πριν το ντέρμπι της Μαδρίτης με τη Ρεάλ που θα κρίνει πολλά για τον τίτλο!

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΟΣΑΣΟΥΝΑ: Αντρές Φερνάντεθ, Μαρκ Μπερτράν, Λοτιέ, Αρίμπας, Νταμιά, Λόλο, Φρανσίσκο Σίλβα, Ρομπέρτο Τόρες, Θεχούδο, Αρμεντέρος, Οριόλ Ριέρα.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ: Κουρτουά, Χουανφράν, Γκοντίν, Αλντερβάιρελντ, Φιλίπε Λουίς, Μάριο Σουάρεθ, Γκάμπι, Αντριάν Λόπεθ, Ντιέγκο, Βίγια, Ντιέγκο Κόστα.

Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής:

Παρασκευή
Βαγιαδολίδ – Λεβάντε 1-1 (53′ Χάβι Γκέρα / 23′ Βίκτορ Κασαδεσούς)

Σάββατο
Ρεάλ – Έλτσε 3-0 (34′ Ιγιαραμέντι, 72′ Μπέιλ, 81′ Ίσκο)
Θέλτα – Χετάφε 1-1 (59′ Ραφίνια / 20′ Λαφίτα)
Σοθιεδάδ – Μπαρτσελόνα 3-1 (32′ αυτ. Σονγκ, 54′ Γκριεζμάν, 59′ Θουρουτούθα / 36′ Μέσι)
Αλμερία – Μάλαγα 0-0