Home SPORTS NEWS Στους «8» η Έβερτον! (video)

Στους «8» η Έβερτον! (video)

Η Έβερτον πραγματοποίησε ακόμη μία εξαιρετική εμφάνιση, νίκησε 3-1 την Σουόνσι και πήρε το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου!

Στο ντεμπούτο του με την φανέλα των «ζαχαρωτών», ο Λασινά Τραορέ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του με όμορφο «τακούνι», ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ήταν η σειρά των Νέισμιθ και Μπέινς με πέναλτι να προσθέσουν το όνομά τους στον πίνακα των σκόρερ. Κοντά στο γκολ βρέθηκε και ο Πίενααρ για τους γηπεδούχους, όμως η προσπάθειά του στο 23’ προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι.

Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να ισοφαρίσουν προσωρινά με τον Ντε Γκούζμαν στο 15ο λεπτό. Θετική η εμφάνισή των «κύκνων» στο πρώτο μέρος αλλά στο δεύτερο ημίχρονο η εμφάνιση τους έπεσε κατακόρυφα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Έβερτον: Ρόμπλες, Κόουλμαν, Μπέινς, Γιαγκέλκα, Ντιστέν, ΜακΚάρθι, Μπάρι, Μιραλάς (87’ Ντεουλοφέου), Πίενααρ, Μπάρκλεϊ (61’ Όσμαν), Τραορέ (61’ Νέισμιθ).

Σουόνσι: Τρεμέλ, Ρίτσαρντς, Μπάρτλεϊ (31’ Γουίλιαμς), Αμάτ, Τέιλορ, Κάνας, Ντε Γκούζμαν, Λαμά (69’ Λίτα), Ερνάντεζ, Ρουτλέτζ (46’ Nτάιερ), Βάσκες.