Home SPORTS NEWS Αν έχεις «Ίμπρα» διάβαινε! (video)

Αν έχεις «Ίμπρα» διάβαινε! (video)

Η Παρί Σεν Ζερμέν προκρίθηκε στον τελικό του γαλλικού Λιγκ Καπ κερδίζοντας 2-1 τη Ναντ με δύο γκολ τουΖλάταν Ιμπραϊμοβιτς.

Ο Σουηδός ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής των πρωτευουσιάνων. Άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με ένα εκπληκτικό γκολ σουτάροντας στην κίνηση μετά από λανθασμένη απομάκρυνση του αντίπαλου τερματοφύλακα και στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης λύτρωσε τη Παρί με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι και της έδωσε τη πρόκριση. Οι γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει προς στιγμήν με τον Βενιό.

Οι πρωταθλητές Γαλλίας θα περιμένουν στον μεγάλο τελικό τον νικητή του ζευγαριού Λιόν-Τρουά.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Νάντ: Ριού, Ιμπραΐμ Σισοκό, Βισκαρόντο, Τζιλομποτζί, Βενιό, Ντεό, Μπιραμά Τουρέ, Βερετού, Γκακπέ, Μπεσά, Τζόρτζεβιτς.
Παρί ΣΖ: Ντουσέζ, Φαν ντε Βιλ, Αλέξ, Τιάγκο Σίλβα, Μαξουέλ, Τιάγκο Μότα, Βεράτι, Ματουιντί, Λούκας Μόουρα, Λαβέτσι, Ιμπραχίμοβιτς.