Home SPORTS NEWS Λύτρωση στην εκπνοή για Μονακό!

Λύτρωση στην εκπνοή για Μονακό!

Πολύ σημαντικό τρίποντο κατάφερε να πάρει η Μονακό, η οποία υποδεχόμενη τη Ρεμς δυσκολεύτηκε αλλά πήρε τελικά τη νίκη με 3-2 με γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Ζερμέν μόλις στο 8ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με την απάντηση από τη Ρεμς να έρχεται στο 53’ με τον Ονιάνγκ. Οι Μονεγάσκοι όμως, κατάφεραν ξανά να πάρουν το προβάδισμα στο 63’ με τέρμα του Τουλαλάν. Στο 71’ από το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Ονιάνγκ έγινε το 2-2. Οι φιλοξενούμενοι, τελείωσαν το παιχνίδι με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Μαντί στο 84’.

Κάτι που τους στοίχισε καθώς στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Κιρζαβά σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό 3-2 για τη Μονακό δίνοντας τη σημαντική νίκη στην ομάδα του και αποτρέπωντας παράλληλα το «δώρο» στη Παρί Σεν Ζερμέν.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΜΟΝΑΚΟ: Σούμπασιτς, Φαμπίνιο, Καρβάλιο, Κουρζάβα, Αμπιντάλ, Μουτίνιο, Τουλαλάν, Ροντρίγκεζ, Κοντόγκμπια (61’ Ομπάντι), Ζερμέν (80’ Μπερμπάτοφ), Ριβιέρ (61’ Οκάμπος).

ΡΕΜΣ: Πλασιντέ, Βέμπερ, Μαντί, Τακαλφρέντ, Σινιορίνο, Φόρτες (85’ Τουράν), Ονιάνγκ, Γκισολφί (68’ Αγίτε), Κρισόβιακ, Άλμπαεκ, Κουρτέ (66’ Σαρμπονιέ).

Τα αποτελέσματα της 26ης αγωνιστικής:

Παρασκευή
Μονακό – Ρεμς 3-2 (8′ Ζερμέν, 63′ Τουλαλάν, 95′ Κουρζαουά / 53′ και 71′ Ονιανγκέ)