Home SPORTS NEWS Με Νεϊμάρ η Μπάρτσα

Με Νεϊμάρ η Μπάρτσα

Η Μπαρτσελόνα δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα να επικρατήσει της Θέλτα στο «Καμπ Νου» και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νεϊμάρ ο οποίος πέτυχε δύο τέρματα κέρδισε 3-0 και παρέμεινε στο κυνήγι του τίτλου. H χαρά των Καταλανών πάντως μετριάστηκε καθώς έχασαν τον Βίκτορ Βαλντές.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 6ο λεπτό ο Βραζιλιάνος άσος, στο 30′ ο Μέσι έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του και το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 67′ και πάλι ο Νεϊμάρ.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, η Ράγιο Βαγιεκάνο επικράτησε 1-0 της Οσασούνα εντός έδρας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λαριβέι στο τελευταίο λεπτό του ματς. «Ανάσα» για τους γηπεδούχους το αποτέλεσμα για τη παραμονή, αντίθετα οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται σε πολύ δύσκολη θέση ώστε να τον αποφύγουν.

Αργότερα, αγωνίζονται Ρεάλ και Ατλέτικο και έχουν μοναδικό στόχο τη νίκη ώστε να παραμείνουν στη κορυφή με ισοβαθμία.