Home SPORTS NEWS Σφαλιάρα… στην Μαρσέιγ (Video)

Σφαλιάρα… στην Μαρσέιγ (Video)

Το έργο της Μαρσέιγ για ευρωπαϊκό εισιτήριο έγινε πολύ δύσκολο, καθώς για την 30η αγωνιστική γνώρισε την ήττα στο «Βελοντρόμ» από την Ρεν με 1-0. Η γηπεδούχος έμεινε για τέταρτο σερί ματς χωρίς νίκη (0-1-3), παρέμεινε στους 44 βαθμούς και είναι στο -4 από την 4η θέση και τη Σεντ Ετιέν. Η φιλοξενούμενη έκανε αποφασιστικό βήμα για την παραμονή της αφού με τη νίκη αυτή, μετά από τρεις σερί ήττες, ανέβηκε στους 34 και έπιασε την Μονπελιέ στη 14η θέση.

Η Μαρσέιγ δεν μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και δεν σκόραραν στο πρώτο ημίχρονο, καθώς δεν καταφέρουν να απειλήσουν την αντίπαλό τους. Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι είχε περισσότερες φάσεις, αφού η Μαρσέιγ ρίσκαρε περισσότερο, αλλά αυτό ευνόησε και τη Ρεν, καθώς βρήκε κενούς χώρους και σε μια από τις φάσεις της πέτυχε γκολ στο 76’, κάνοντας το 1-0!