Home SPORTS NEWS Βαθμό στο Μιλάνο με Κονέ η Μπολόνια (video)

Βαθμό στο Μιλάνο με Κονέ η Μπολόνια (video)

Ο Παναγιώτης Κονέ και ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος βρέθηκαν στην αρχική ενδεκάδα της Μπολόνια κόντρα στην Ίντερ στο Μιλάνο, με τον πρώτο πετυχαίνει το γκολ της ισοφάρισης (2-2) για την ομάδα του.

Το σκορ άνοιξε για την Ίντερ στο 6ο λεπτό ο Ικάρντι, με τον Πατσιέντζα να ισοφαρίζει για την Μπολόνια στο 35′. Στο 66′ ο Ικάρντι έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ τους «νερατζούρι» όμως ο Παναγιώτης Κονέ με γυριστό σουτ ισοφάρισε εκ νέου για τους φιλοξενούμενους διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Οι συνθέσεις:

Ίντερ: Χαντάνοβιτς, Ναγκατόμο, Ρολάντο, Ρανόκια, Ζουάν Ζεζούς (28′ Σαμουέλ), Ντ’Άμπρόζιο (53′ Κόβασιτς),Καμπιάσο (79′ Μιλίτο), Ερνάνες, Παλάσιο, Ικάρντι.

Μπολόνια: Κούρτσι, Μάρεκ Τσεχ (60′ Μορλέο), Άντονσον, Νατάλι, Μαντοβάνι, Κρχιν (71′ Άκουαφρέσκα), Πατζιέντζα, Γκάρικς, Χριστοδουλόπουλος, Παναγιώτης Κονέ (88′ Πέρεζ), Κριστάλδο.

Το γκολ του Κονέ:

Βασικός ο Μόρας στη νίκη της Ελλάς

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας για την 32η αγωνιστική της Serie A, το ντέρμπι της Βερόνα μεταξύ της Κιέβο και της Ελλάς, βρήκε νικήτρια τη δεύτερη, χάρις στο γκολ του Λούκα Τόνι στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Βαγγέλης Μόρας αγωνίστηκε σε ολόκληρο το 90λεπτό, βοηθώντας καταλυτικά προκειμένου να κρατήσει η ομάδα του το μηδέν στην άμυνα και να πάρει τη νίκη.

Κιέβο Βερόνα: Αγκάτσι, Νικολά Φρε, Νταϊνέλι, Μπόστιαν Σέζαρ, Ντραμέ (46′ Σάρντο), Ριγκόνι, Ραντοβάνοβιτς, Γκουαρέντε (75′ Πελισιέ), Χέτεμαϊ, Ομπίνα (59′ Τερό), Παλόσκι.

Ελλάς Βερόνα: Ραφαέλ, Κατσιατόρε, Μόρας, Μαϊέτα, Αγκοστίνι, Ντοναντέλ, Ρόμουλο (84′ Σάλα), Χάλφρεντσον (84′ Ντονάτι), Ιτούρμπε, Μαρκίνιο (79′ Ραφαέλ Μάρκες), Τόνι.