Home SPORTS NEWS Τεσσάρα στο «Ανοέτα» η Ρεάλ Μαδρίτης

Τεσσάρα στο «Ανοέτα» η Ρεάλ Μαδρίτης

Η Ρεάλ έκανε το καθήκον της στο «Ανοέτα» παίρνοντας ευρεία νίκη κόντρα στη Ρεάλ Σοσιεδάδ με σκορ 4-0.

Η «βασίλισσα» γνώριζε ότι δεν έχει περιθώρια για νέες απώλειες προκειμένου να παραμείνει σε τροχιά τίτλου, γεγονός που φαίνεται πως άγχωσε τους παίκτες του Λάρλο Αντσελότι στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα. Το γκολΙγιαραμέντι όμως στο 45′, έβαλε μπρος στη «μηχανή» της Ρεάλ η οποία «ρόλαρε» καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Μπέιλ έκανε το 2-0 στο 66′, ο Πέπε έκανε το 3-0 στο 85′ και ο Αλβάρο Μοράτα διαμόρφωσε το τελικό 4-0 στο 88′.

Οι συνθέσεις:

Ρεάλ Σοσιεδάδ: Μπράβο, Κάρλος Μαρτίνεθ, Μίκελ Γκονθάλεθ (74′ Ρουμπέν Πάρντο), Ίνιγο Μαρτίνεθ, Χοσέ Άνχελ (18′ Ανσοτέγι), Ελουστόντο, Μπεργκάρα, Θουρουτούθα (62′ Αχιρέτσε), Κανάλες, Γκριεζμάν, Βέλα.

Ρεάλ Μαδρίτης: Ντιέγκο Λόπεθ, Καρβαχάλ, Πέπε, Σέρχιο Ράμος, Νάτσο, Τσάμπι Αλόνσο (87′ Καζεμίρο), Μόντριτς, Ιγιαραμέντι, Ίσκο (81′ Ντι Μαρία), Μπέιλ (86′ Μοράτα), Μπενζεμά.