Home SPORTS NEWS «Έπιασε» δεκάδα η Λεβάντε (Video)

«Έπιασε» δεκάδα η Λεβάντε (Video)

Η Λεβάντε μπορεί να είναι αδιάφορη βαθμολογικά όμως δείχνει ότι παλεύει όλα τα παιχνίδια της, και το απέδειξε για άλλη μία φορά φέτος. Μπορεί να μην παίζει καλό ποδόσφαιρο, αλλά έχει τον τρόπο να παίρνει αποτελέσματα ακόμα κι όταν δεν το αξίζει.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν υπήρξαν πολλές φάσεις. Στο 48′ ο Ναβάρο έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Με μία πολύ ωραία ενέργεια στο 89ο λεπτό ο Πέδρο Λόπες βρήκε δίχτυα και η ομάδα του Καπαρός έπιασε τη Βαλένθια στην ένατη θέση.

Η Λεβάντε έσπασε έτσι και την αρνητική παράδοση που διατηρούσε στην έδρα της Γρανάδα καθώς μετρούσε μόλις δύο νίκες σε 20 αγώνες.

Οι συνθέσεις

ΓΡΑΝΑΔΑ: Ρομπέρτο, Νιόμ (70′ Πίτι), Κοέφ, Μουρίγιο, Ανγκούλο, Φρανκ Ρίκο, Ρέκιο (61′ Μπουονανότε), Ιτούρα, Μπραϊμί, Ρίκι, Ελ Αραμπί

ΛΕΒΑΝΤΕ: Νάβας, Βύντρα, Νταβίδ Ναβάρο, Χουανφράν, Ελ Αμπουά, Σιμάο, Ντιοπ, Ρουμπέν Γκαρθία, Βίκτορ, Ίβανσιτς (77′ Έκτορ Ρόδας), Νταβίδ Μπαράλ (87′ Ντιαβαρά)

Τα αποτελέσματα της 31ης αγωνιστικής:

Σάββατο
Εσπανιόλ – Μπαρτσελόνα 0-1 (77′ πέν. Μέσι)
Θέλτα – Σεβίλλη 1-0 (87′ πέν. Νολίτο)
Μπιλμπάο – Ατλέτικο 1-2 (6′ Μουνιαΐν / 22′ Ντιέγκο Κόστα, 55′ Κόκε)
Ρεάλ – Ράγιο Βαγιεκάνο 5-0 (15′ Κρ. Ρονάλντο, 55′ Καρβαχάλ, 68′ και 70′ Μπέιλ, 78′ Μοράτα)