Home SPORTS NEWS Πρώτο βήμα από Λεβάντια (Video)

Πρώτο βήμα από Λεβάντια (Video)

Με γκολ στο 90’+4 η Λεβάντια Ταλίν νίκησε με 1-0 στο Σαν Μαρίνο την Λα Φιορίτα, στο πλαίσιο των πρώτων αγώνων για τον 1ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ (γκρουπ πρωταθλητριών). Η Σάντα Κόλομα επικράτησε στην Ανδόρα με το ίδιο σκορ της Μπάναντς για τον 1ο προκριματικό γύρο (πρώτα ματς) του Τσάμπιονς Λιγκ

Η πρωταθλήτρια Εσθονίας έφτασε στην επιτυχία στο Σαν Μαρίνο με γκολ του Ταμέ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων και αυτό το τέρμα ουσιαστικά την… στέλνει στον 2ο γύρο.

Στην Ανδόρα η Σάντα Κόλομα έφτασε στην επιτυχία απέναντι στην Μπάναντς (πρωταθλήτρια Αρμενίας) με γκολ του Μαρς Πουγιόλ μόλις στο 5’…

Αναλυτικά στον 1ο προκριματικό γύρο (1-2 και 8-9 Ιουλίου)-γκρουπ πρωταθλητριών-του Τσάμπιονς Λιγκ έχουμε:
Σάντα Κολόμα (Ανδόρα)-Μπάναντς (Αρμενία) 1-0
Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο)-Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία) 0-1
02/07
Λίνκολν Ρεντ (Γιβραλτάρ)-Τορσάβν (Νησιά Φερόε)

****Στον 1ο και στον 2ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ μετέχουν μόνο πρωταθλήτριες χωρών… Από τον 3ο ξεκινούν οι δυο δρόμοι (πρωταθλήτριες και μη πρωταθλήτριες)…