Home SPORTS NEWS Δραματική πρόκριση για Σεντ Ετιέν (Video)

Δραματική πρόκριση για Σεντ Ετιέν (Video)

stteti

Με δραματικό τρόπο και στα πέναλτι με 4-3 (1-1 παράταση και κανονική διάρκεια) η Σεντ Ετιέν πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Γαλλίας εκτός έδρας με την Μπουλόν! Οι «στεφανουά» στο πλαίσιο των προημιτελικών ήρθαν δυο φορές σε πολύ δύσκολη θέση, αλλά κατάφεραν να αποδράσουν από την έδρα της αντιπάλου τους με το ειστήριο.

Τα γκολ στην κανονική διάρκεια μπήκαν στα τελευταία δεκάλεπτο. Η Μπουλόν ήταν αυτή που έκανε το 1-0 στο 80’. Συγκεκριμένα, ο Σουμπερβιέ με εκτέλεση πέναλτι νίκησε τον Ρουφιέ. Η Σεντ Ετιέν κατάφερε τελικά να ισοφαρίσει στο 85’ με σκόρερ τον Κορνιέ, μετά από ασίστ του Μολό.

Στην παράταση δεν άλλαξε κάτι και έτσι με το 1-1 οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στα πέναλτι… Η Μπουλόν πέτυχε τα τρία πρώτα προηγήθηκε με 3-2 των «στεφανουά»! Τελικά, στη συνέχεια οι παίκτες της γηπεδούχου δεν ευστόχησαν στα δυο τελευταία, κάτι που έκαναν οι φιλοξενούμενοι και έτσι η Σεντ Ετιέν έφτασε στην πρόκριση…