Home SPORTS NEWS Πρόκριση στο 90’+2 η Γκινγκάμπ (Video)

Πρόκριση στο 90’+2 η Γκινγκάμπ (Video)

guingap

Η Γκινγκάμπ-κάτοχος του τροπαίου-πήρε πολύ δύσκολα την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου, καθώς νίκησε με 2-1 για τους «8» στην έδρα της Κονκαρνό με γκολ στο… 90’+2! Πέρασε στα πέναλτι (4-2) η Οσέρ στο «σπίτι» της Μπρεστ…

Η Γκινγκάμπ προηγήθηκε με τον Μαντανέ στο 3’, αλλά στο 21’ ο Γκουρμελόν ισοφάρισε για την γηπεδούχο, η οποία παίζει στην 4η κατηγορία. Στη συνέχεια η φιλοξενούμενη δυσκολεύτηκε και ενώ όλοι περίμεναν την παράταση, ο Μπουβέ στο 90’+2 πέτυχε το νικητήριο γκολ!

Στο Μπρεστ, η ομώνυμη ομάδα και η Οσέρ δεν σκόραραν στην κανονική διάρκεια, αλλά και στην παράταση και έτσι οι δυο ομάδες έλυσαν τις διαφορές τους στα πέναλτι. Οι παίκτες της φιλοξενούμενης ήταν πιο ψύχραιμοι και έφτασαν στην επιτυχία με 4-2 από την «άσπρη βούλα»