Home SPORTS NEWS Διαστημική ανατροπή από Μπάγερν!

Διαστημική ανατροπή από Μπάγερν!

11140157_1141292725887417_8523764857516746936_o

«Φωτιές» πετούσε η Μπάγερν από το πρώτο… λεπτό στο Μόναχο στη ρεβάνς με την Πόρτο για τα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ, σκόρπισαν με 6-1 (Μπόατενγκ, Αλόνσο, Αλκάνταρα, Μούλερ, Λεβαντόφσκι[2] / Μαρτίνεζ) τους «δράκους» με πέντε γκολ στο πρώτο ημίχρονο, και έτσι πέρασε πανηγυρικά στα ημιτελικά, ανατρέποντας την ήττα της με 3-1 στο πρώτο παιχνίδι. Οι Βαυαροί έγιναν μάλιστα η πρώτη ομάδα που το πετυχαίνει σε νοκ άουτ ματς του Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι συνθέσεις
ΜΠΑΓΕΡΝ: Νόιερ, Ραφίνια (λ.τ. 72′ Ρόντε), Τζερόμ Μπόατενγκ, Μπάντστουμπερ, Μπερνάτ, Τσάμπι Αλόνσο, Λαμ, Τιάγκο Αλκάνταρα (90′ Ντάντε), Τόμας Μίλερ, Γκέτσε (86′ Βάιζερ), Λεβαντόβσκι.
ΠΟΡΤΟ: Φαμπιάνο, Ντιέγκο Ρέγες (33′ Ρικάρντο Περέιρα), Μάικον, Μαρκάνο, Μάρτινς Ίντι, Καζεμίρο, Έκτορ Ερέρα, Όλιβερ Τόρες, Κουαρέσμα (46′ Ρούμπεν Νέβες), Μπραχιμί (67′ Εβάντρο), Τζάκσον Μαρτίνες.