Home SPORTS NEWS Απλά δεν χάνει η Παρί

Απλά δεν χάνει η Παρί

psg

Με μόλις 3 ήττες στο πρωτάθλημα η Παρί Σεν Ζερμέν πάει τρένο για την κατάκτηση του Σαμπιονά. Θύμα της στην 36η αγωνιστική ήταν η Γκινγκάμπ την οποία συνέτριψε με 6-0.

Για ούτε ένα λεπτό δεν άφησε τους φιλοξενούμενους η ομάδα του Μπλαν να αμφισβητήσει την ανωτερότητα και την κυριαρχία της. Με τον Καβάνι να πετυχαίνει 3 γκολ και τον Ιμπραϊμοβιτς άλλα δύο η Παρί διατηρήθηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα και βλέπει το τρόπαιο ακόμα πιο κοντά.

Στο σκορ άνοιξε μόλις στο 2′ ο Καβάνι και την σκυτάλη πήρε στο 18′ ο Ιμπραϊμοβιτς. Στο δεύτερο μέρος η Παρί ήταν σαρωτική. Στο 52′ ο Καβάνι και πάλι έγραψε το 3-0 ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μάξουελ έκανε το 4-0. Στο 70′ ο Καβάνι ολοκλήρωσε το προσωπικό του κρεσέντο με το 5-0 και το τελικό 6-0 διαμόρφωσε ο Ιμπραϊμόβιτς στο 90′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.