Home SPORTS NEWS Μοιρασιά στη Μαδρίτη για Χετάφε και Σοθιεδάδ

Μοιρασιά στη Μαδρίτη για Χετάφε και Σοθιεδάδ

hetafe

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το εναρκτήριο ματς της 15ης αγωνιστικής της La Liga, με την Χετάφε και την Ρεάλ Σοθιεδάδ να παίρνουν από έναν βαθμό μετά το μεταξύ τους 1-1 στο “Coliseum Alfonso Pérez”.

Οι Μαδριλένοι του Φραν Εσκριμπά άνοιξαν το σκορ στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου (48′) με την κεφαλιά του Σαράμπια από το ύψος της μικρής περιοχής όμως οι Βάσκοι του Εουσέμπιο μπόρεσαν να φύγουν με θετικό αποτέλεσμα χάρη σε γκολ στο 68′.

Σκόρερ ήταν ο Αχιρέτσε (έφτασε τα 12 γκολ στο πρωτάθλημα) με κοντινό πλασέ απέναντι στον Γουάιτα, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται καθώς ήταν σε θέση οφσάιντ ο Ντιέγκο Ρέγες, ο οποίος βρισκόταν μπροστά από τον γκολκίπερ της Χετάφε και θεωρούσαν πως επηρέαζε τη φάση.

Πηγή: Sport24.gr