Home SPORTS NEWS Σπουδαίο διπλό για Μαρσέιγ

Σπουδαίο διπλό για Μαρσέιγ

cabella

Ύστερα από την ισοπαλία με 3-3 κόντρα στη Μονακό, η Μαρσέιγεπέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας με 1-0 της Ρεν στο “Ροαζόν Παρκ”. Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στα πρώτα 20 λεπτά, όμως μία τρομερή ατομική προσπάθεια του Ρεμί Καμπελά ήταν αρκετή για να βάλει σε θέση οδηγού την ομάδα του Μίτσελ. Ο 25χρονος άσος ελίχθηκε έξω από τη μεγάλη περιοχή και με δυνατό σουτ δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Μπενουά Κοστίλ.

Οι γηπεδούχοι είχαν μία τεράστια ευκαιρία στο 34′ να φέρουν το ματς στα ίσα, αλλά ο Ουσά Ντεμπελέ κατάφερε να στείλει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων σε τετ α τετ με τον Στιβ Μανταντά. Η Μαρσέιγ είχε ακόμη τρεις καλές στιγμές να “καθαρίσει” με την υπόθεση νίκη, όμως πέρασαν ανεκμετάλλευτες.  Στο τελευταίο 15λεπτο του παιχνιδιού, η Ρεν πίεσε για το πολυπόθητο γκολ, αλλά ο Στιβ Μανταντάήταν σε εξαιρετική κατάσταση και με εκπληκτική τριπλή(!) επέμβαση στο 78′ κράτησε ανέπαφη την εστία του και παράλληλα χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Πηγή: Contra.gr