Home SPORTS NEWS Βαθμό στη Βαρκελώνη η Λεβάντε, 1-1 με Εσπανιόλ

Βαθμό στη Βαρκελώνη η Λεβάντε, 1-1 με Εσπανιόλ

esplev

Παιχνίδι με σασπένς και μπόλικο ποδοσφαιρικό… ξύλο, όπως μαρτυρούν οι 9 συνολικά κίτρινες κάρτες, ήταν αυτό ανάμεσα σε Εσπανιόλ και Λεβάντε στο “Power8 Stadium” της Βαρκελώνης.

Οι δύο ομάδες διασταύρωσαν τα ξίφη τους στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Primera Division και η μάχη έληξε χωρίς να νικητή.

Εσπανιόλ και Λεβάντε έμειναν στο 1-1, με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ με τέρμα του Λέρμα μόλις στο 6ο λεπτό και τους γηπεδούχους να φέρνουν το ματς στα ίσα στο 56′, με δράστη τον Μορένο που είχε περάσει ως αλλαγή στο ματς με το ξεκίνημα της επανάληψης.

Με αυτό το αποτέλεσμα η Λεβάντε ξεκόλλησε από τον πάτο της βαθμολογίας και πλέον είναι προτελευταία με 11 βαθμούς, ενώ η Εσπανιόλ καταλαμβάνει την 12η θέση με 17 βαθμούς.

Πηγή: Sport24.gr