Home SPORTS NEWS Βαθμό στο 92′ η Άντερλεχτ!

Βαθμό στο 92′ η Άντερλεχτ!

gilllet

Λόκερεν κι Άντερλεχτ δεν αναμετρήθηκαν το Σάββατο 21 Νοεμβρίου λόγω των τρομοκρατικών τζιχαντιστικών επιθέσεων στο Παρίσι και της περιρρέουσας ατμόσφαιρας τρόμου στην Ευρώπη. Το ματς διεξήχθη την Τετάρτη και η Λόκερεν προσγείωσε ανώμαλα την Άντερλεχτ, η οποία προερχόταν από το θρίαμβο στην έδρα της Μπριζ.

Η ομάδα της βελγικής πρωτεύουσας και προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στους “32” του Europa League αναδείχθηκε ισόπαλη εκτός έδρας, 1-1, με τη Λόκερεν. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 77ο λεπτό με τον Μπολμπά, αλλά η Άντερλεχτ γλίτωσε το βαθμό στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ισοφαρίζοντας με το γκολ του Ζιλέ.

“Έπιασε” την Οστάνδη στη δεύτερη θέση, αλλά απέτυχε να την προσπεράσει να βρεθεί σε απόσταση τριών βαθμών από την πρωτοπόρο Γάνδη.

Η σύνθεση της Άντερλεχτ: Προτό, Ζιλέ, Εμποτζί (81′ Σιλά), Ντέσχαχτ, Ατσεαμπόνγκ, Εζέκιελ (69′ Λουκεμπακιό), Πρατ, Ντεφούρ, Ντέντονκερ, Σουάρες, Οκάκα