Home SPORTS NEWS Ατλέτικο σαν… πρωταθλήτρια!

Ατλέτικο σαν… πρωταθλήτρια!

234153

Σαν πραγματική διεκδικήτρια του τίτλου εμφανίστηκε στο Βίγκο η Ατλέτικο Μαδρίτης. Οι ροχιμπλάνκος «χτύπησαν» δύο φορές την Θέλτα και έφυγαν με σπουδαίο διπλό (2-0), αποτέλεσμα που τους επανέφερε ξανά στην κορυφή της Πριμέρα Ντιβιζιόν και στο +2 από την Μπαρτσελόνα, που έχει βέβαια ματς λιγότερο.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο όπου η ομάδα του Σιμεόνε είχε την υπεροχή, αλλά όχι τις κλασικές ευκαιρίες για να προηγηθεί στο σκορ, ήρθε ο φυσικός ηγέτης του συλλόγου, ο Αντουάν Γκριζμάν στο 49′ να λύσει το γόρδιο δεσμό.

Πετυχαίνοντας, λοιπόν, το 10ο φετινό τέρμα του στο πρωτάθλημα, ο Γάλλος έδωσε προβάδισμα στην Ατλέτικο κι όλα έδειχναν να κυλούν ιδανικά. Η Θέλτα δεν μπορούσε να αντιδράσει ουσιαστικά κι εν τέλει δέκα λεπτά πριν το τέλος ο Καράσκο πέτυχε πολύ όμορφο τέρμα και κλείδωσε το νέο τρίποντο των πρωτευουσιάνων!