Home SPORTS NEWS Τα μαγικά του Μπεν Αρφά

Τα μαγικά του Μπεν Αρφά

ben

Ο Χατέμ Μπεν Αρφά παραλίγο να πετύχει το γκολ της χρονιάς πριν αυτή καλά-καλά ξεκινήσει. Δείτε το “μαγικό” του σόλο και όλες τις εντυπωσιακές του ενέργειες απέναντι στην Ρεν.

Η Νις προηγήθηκε στο σκορ με τον Μεντί και στη συνέχεια έχασε πολλές ευκαιρίες για να πετύχει και δεύτερο γκολ. Έτσι, η τύχη την τιμώρησε με τον Μπογκά να σκοράρει στο 83′ για την Ρεν και να στέλνει το παιχνίδι Κυπέλλου στην παράταση.

Εκεί η Ρεν έκανε το 2-1 με τον Αντρέ στο 114′, όμως ένα ανόητο πέναλτι του Ντανζέ έδωσε την ευκαιρία στον Μπεν Αρφά να ισοφαρίσει από την άσπρη βούλα.

Τελικά η Νις (που έπαιζε με δέκα από το 73′) αποκλείστηκε στα πέναλτι, όμως όλα αυτά δεν έχουν καμία σημασία. Σημασία έχουν τα όσα έκανε ο Χατέμ Μπεν Αρφά στον αγωνιστικό χώρο.

Δεν αποτελεί καμία υπερβολή αν πούμε πως στο δεύτερο ημίχρονο ήταν εκείνος απέναντι σε ολόκληρη την Ρεν. Αποκορύφωμα η φάση του 76ου λεπτού, όπου έκανε “κουτούς” έξι ποδοσφαιριστές!