Home SPORTS NEWS Αποκλεισμός στην παράταση για τον Ολυμπιακό

Αποκλεισμός στην παράταση για τον Ολυμπιακό

fortounis

Αποχαιρέτησε το Γιουρόπα Λιγκ ο Ολυμπιακός, που πάλεψε για την πρόκριση, όμως γνώρισε τον αποκλεισμό από τη συνέχεια της διοργάνωσης. Η ομάδα του Πειραιά κέρδισε 1-0 στην κανονική διάρκειας της αναμέτρησης, ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου αγώνα και οδήγησαν το παιχνίδι στην παράταση. Εκεί όμως δεν τα κατάφερε, αφού δέχθηκε δύο γκολ και παράλληλα την ήττα με 2-1.

Οι Ερυθρόλευκοι άνοιξαν το σκορ με το Φορτούνη στο 29ο λεπτό. Ο νεαρός εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του. Στην επανάληψη οι Βέλγοι ήταν καλύτεροι όμως δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο γκολ και έτσι το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος. Στο έξτρα μισάωρο η Άντερλεχτ πέτυχε δύο γκολ, με τον Ατσεαμπόνγκ να σκοράρει από ένα σε κάθε ημίχρονο της παράτασης.