Home SPORTS NEWS Νίκη με ξέσπασμα για Γκλάντμπαχ

Νίκη με ξέσπασμα για Γκλάντμπαχ

glad

Μετά τις δύο διαδοχικές ήττες από Ντόρτμουντ (εντός) και Μάιντς (εκτός), η Γκλάντμπαχ έφθασε στην πρώτη της νίκη κατά το τρέχον έτος. Ο Στιντλ άνοιξε το σκορ μόλις 12 λεπτά μετά την έναρξη της αναμέτρησης με τη Βέρντερ, με τον Κρίστενσεν να πετυχαίνει δυο γκολ και να κάνει το 3-0 στο 50ό λεπτό.

Η Βέρντερ μείωσε σε 3-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Περουβιανού της άσου, Κλαούντιο Πισάρο. Ωστόσο, ο Ραφαέλ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 70′, διαμόρφωσε το τελικό 4-1. Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Νόρντβεϊτ στο 88ο λεπτό, ολοκληρώνοντας ιδανικά μια εξαιρετική ποδοσφαιρική βραδιά στο Μένχενγκλάντμπαχ.

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ: Ζόμερ, Ελβέντι, Κρίστενσεν, Χίντερεγκερ, Βεντ, Νόρντβεϊτ, Νταχούντ (84′ Στραντσλ), Φάμπιαν Τζόνσον, Αζάρ (67′ Ιμπραχιμά Τραορέ), Ραφαέλ (86′ Χργκότα), Στιντλ

ΒΕΡΝΤΕΡ: Βίντβαλντ, Γκέμπρε Σελάσιε, Βέστεργκααρντ, Τζιλομποτζί, Γκουβάρα, Φριτς, Γιουνούζοβιτς (86′ Φρέντε), Εζτουναλί, Κλάινχαϊσλερ (75′ Έγκεσταϊν), Ούτζα (57′ Μπάρτελς), Πισάρο

Το πρόγραμμα της 20ής αγωνιστικής

Παρασκευή

Γκλάντμπαχ – Βέρντερ 5-1 (12′ Στιντλ, 31′, 50′ Κρίστενσεν, 70′ Ραφαέλ, 88′ Νόρντβεϊτ / 56′ πεν. Πισάρο)