Home SPORTS NEWS Νίκη στο Βόλφσμπουργκ η Μπάγερν

Νίκη στο Βόλφσμπουργκ η Μπάγερν

wol

Η Μπάγερν νίκησε με 2-0 την Βόλφσμπουργκ στο “Φόλκσβαγκεν Αρίνα”, έτσι βρίσκεται πλέον με στην κορυφή με 11 βαθμούς διαφορά από την Ντόρτμουντ, η οποία υποδέχεται την Κυριακή την Χόφενχαϊμ.

Ο Κίνγκσλεϊ Κομάν ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 66ο λεπτό και ο Ρόμπερτ Λεβαντόβσκι διαμόρφωσε το τελικό 0-2 στο 74′, φτάνοντας τα 23 τέρματα στο πρωτάθλημα (σε ισάριθμες αγωνιστικές).

Θυμίζουμε πως στον πρώτο γύρο ο Πολωνός στράικερ είχε πετύχει 5 γκολ σε λιγότερο από 9 λεπτά και οι Βαυαροί είχαν νικήσει με 5-1 (ανατροπή) του “λύκους” στο Μόναχο.

Η Ντάρμστατ έκανε στην Βρέμη, αλλά στο 89′ ισοφάρισε σε 2-2 ο Κλαούντιο Πισάρο, το Ανόβερο επικράτησε με 2-1 στην Στουτγκάρδη, ενώ ισόπαλες με 1-1 αναδείχθηκαν Αμβούργο και Ίνγκολστατ.

Οι συνθέσεις

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ: Κάστιλς, Τρες, Νάλντο (76′ Κνόχε), Ντάντε (72′ Σέρλε), Ρικάρντο Ροντρίγκεθ, Άρνολντ, Λουίζ Γκουστάβο, Ντράξλερ, Βιεϊρίνια, Σέφερ (84′ Αζαουί), Κρούζε.

ΜΠΑΓΕΡΝ: Νόιερ, Λαμ, Κίμιχ, Αλάμπα, Μπερνάτ, Τσάμπι Αλόνσο, Τόμας Μίλερ, Ντόουγκλας Κόστα (50′ Τιάγκο Αλκάνταρα), Ρόμπεν (56′ Ριμπερί), Κομάν (88′ Ρόντε), Λεβαντόβσκι.