Home DON'T MISS «Διπλό» με ανατροπή στη Χιλή η Αργεντινή

«Διπλό» με ανατροπή στη Χιλή η Αργεντινή

argentina

Πέμπτη στροφή για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου στη Ν. Αμερική, με την Αργεντινή να παίρνει σημαντική νίκη με 2-1 στο Σαντιάγκο της Χιλής.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 10΄ με την κεφαλιά του Γκουτιέρεζ, όμως η Αργεντινή κατάφερε να γυρίσει το ματς πριν φύγει το ημίχρονο. Ο Ντι Μαρία με εξαιρετικό τελείωμα στο 19΄ ισοφάρισε σε 1-1, ενώ ο Γκάμπριελ Μερκάδο πέντε λεπτά αργότερα έκανε την ολική ανατροπή.

Βασικός ο Λιονέλ Μέσι και στα 90 λεπτά, ενώ οι Αγκουέρο και Ντι Μαρία έγιναν αλλαγή στο 65΄ και στο 80΄ για να περάσουν στις θέσεις τους οι Ιγκουαΐν και Λαβέτσι αντίστοιχα. 90λεπτο και για τον Αλέξις Σάντσες από την πλευρά των Χιλιανών.

10. Βενεζουέλα 1 (5)

*Οι τέσσερις πρώτοι περνάνε απευθείας στα τελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου, ενώ ο 5ος θα παίξει αγώνα μπαράζ.