Home SPORTS NEWS “Έμφραγμα” για τη Χετάφε, 1-1 με την Έιμπαρ

“Έμφραγμα” για τη Χετάφε, 1-1 με την Έιμπαρ

232711

Η Χετάφε δίνει “μάχη στην Primera Division να μείνει στην κατηγορία, καθώς βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας. Στο πλαίσιο της 30ής αγωνιστικής φιλοξένησε στο “Κολισέουμ Αλφόνσο Πέρεθ” την Έιμπαρ, η οποία βρίσκεται σε πολύ καλύτερη θέση, αλλά το τελικό αποτέλεσμα (1-1) της αφήνει πικρία.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό με τον Ουρουγουανό Βελάθκεθ και ενώ όλα έδειχναν πως θα κατακτήσουν το υπερπολύτιμο τρίποντο, στα τελευταία λεπτά την… πάτησαν. Στο 87′ ο Μπόρχα Μπαστόν βρήκε δίχτυα, έκανε το 1-1 και οι Μαδριλένοι έχασαν την ευκαιρία να πάρουν βαθμολογική “ανάσα”.

Αυτό για τον Μπόρχα Μπαστόν ήταν το 17ο εφετινό γκολ στο πρωτάθλημα. Είναι ο leader των Βάσκων, τους οποίους καθοδηγεί στην Primera Division.