Home DON'T MISS Η Μπάγερν απέκλεισε την Γιουβέντους στην παράταση

Η Μπάγερν απέκλεισε την Γιουβέντους στην παράταση

tomas

Η Μπάγερν πήρε επική πρόκριση στα στα προημιτελικά του Champions League, καθώς νίκησε με 4-2 την Γιουβέντους στην παράταση.

Η ομάδα του Τορίνο προηγήθηκε με 2-0 στο 28′, θα μπορούσε να είχε πετύχει και τρίτο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά το σενάριο ήταν ίδιο με το ματς στην Ιταλία, όπου η Μπάγερν είχε προηγηθεί 2-0 και η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε ισόπαλη με 2-2.

Με τρομερό Μοράτα και σκόρερς τους Πογκμπά και Κουαδράδο η “Γιούβε” πήγαινε για σπουδαία πρόκριση, έχοντας εξαιρετική απόδοση στο πρώτο 45άλεπτο, αλλά μείωσε ο Λεβαντόβσκι στο 73′ και ισοφάρισε στο 91′ ο Τόμας Μίλερ.

Τελικά δεν… τα είπαν στα πέναλτι οι Μουφόν και Νόιερ, καθώς στο 108′ ο πρώτος νικήθηκε από τον Τιάγκο Αλκάνταρα, αλλά και στο 110′ από τον Κομάν, τις αλλαγές του Γκουαρδιόλα.

Αυτή ήταν η 5η σερί χρονιά και 8η στις τελευταίες 9 σεζόν που προκρίθηκε στα προημιτελικά η Μπάγερν, κάτι που καταφέρνει για 27η φορά στην ιστορία της.