Home SPORTS NEWS Ο Παναιτωλικός νίκησε την ΑΕΚ στην τελευταία φάση του αγώνα

Ο Παναιτωλικός νίκησε την ΑΕΚ στην τελευταία φάση του αγώνα

panetolikos

Ο Μάρκος Πάουλο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ακριβώς στην εκπνοή του αγώνα (94′), δίνοντας στον Παναιτωλικό την πρώτη νίκη στην ιστορία του απέναντι στην ΑΕΚ (1-0).

Μακράν την χειρότερη εμφάνιση της στον δεύτερο γύρο έκανε η ΑΕΚ στο Αγρίνιο. Χειρότερη ίσως και από την ήττα στο Περιστέρι από τον Ατρόμητο. Και ο Παναιτωλικός την τιμώρησε. Την τιμώρησε και για την κακή της αγωνιστική εικόνα και για την τεράστια χαμένη ευκαιρία με τον Μπουονανότε στο 90 λεπτό.

Οι γηπεδούχοι μ’ ένα γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, πήραν τη νίκη με 1-0. Μια νίκη που την έκτισαν πάνω στην εξαιρετική αμυντική τους λειτουργία και την σφράγισαν πάνω στην εξαιρετικά κακή αγωνιστική εικόνα της ΑΕΚ στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού.