Home SPORTS NEWS Σημαντική νίκη για την Εσπανιόλ, 2-1 τη Ράγιο

Σημαντική νίκη για την Εσπανιόλ, 2-1 τη Ράγιο

espanyol

Σημαντική νίκη για την υπόθεση παραμονή πήρε η Εσπανιόλ. Οι Καταλανοί επιβλήθηκαν με 2-1 επί της Ράγιο Βαγιεκάνο και απομακρύνθηκαν πέντε βαθμούς από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για την Εσπανιόλ αφού με τέρμα του Αμπραάμ προηγήθηκε με 1-0 μόλις στο 12ο λεπτό.  Ένα γκολ στο οποίο φέρει ευθύνη και ο Γιοέλ αφού το δέχτηκε στην κλειστή του γωνία.

Η Ράγιο κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα στο 67′ με ωραία ατομική ενέργεια και σουτ μέσα από την περιοχή του Μπεμπέ. Τελικά, δέκα λεπτά αργότερα με εντυπωσιακό βολέ ο Πέρες, οποίος είχε μπει ως αλλαγή ένα τέταρτο νωρίτερα, κατάφερε να κάνει το τελικό 2-1.

Η Εσπανιόλ έμεινε με δέκα παίκτες μετά την αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Βίκτορ Σάντσεθ στο 89′, αλλά τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Πηγή: Sport24.gr