Home SPORTS NEWS Η Ίντερ νίκησε 3-1 την Ουντινέζε

Η Ίντερ νίκησε 3-1 την Ουντινέζε

icardi-jovetic-inter-udinese

Σε ένα παιχνίδι όπου γράφτηκε ιστορία, αφού οι δύο ομάδες παρέταξαν 22 αλλοδαπούς ποδοσφαιριστές για πρώτη φορά σε αγώνα της Serie A, η Ίντερ έκαμψε την αντίσταση της μαχητικής Ουντινέζε με 3-1 και πλησίασε την 3η θέση και της Ρόμα στους τέσσερις βαθμούς με αγώνα περισσότερο, σε μία ύστατη προσπάθεια να προλάβει το Champions League μέσω των πλέι οφ. Οι “μπιανκονέρι” άρχισαν καλύτερα, αφού μόλις στο 8ο λεπτό προηγήθηκαν με όμορφο σουτ στην κίνηση του Σιρίλ Τερό, που βρήκε ανοιχτή την άμυνα των “νερατζούρι”. Η Ίντερ πίεσε και κατάφερε να απαντήσει με τον Στέφαν Γιόβετιτς στο 36′ κι ενώ ο Ορέστης Καρνέζης είχε προλάβει να πει “όχι” σε ορισμένες ευκαιρίες της.

Το 2ο μέρος άρχισε ξανά με την Ουντινέζε στο προσκήνιο, με μία ευκαιρία στο 47′ κι ένα δοκάρι στο 50′ με τον Μπρούνο Φερνάντες. Οι γηπεδούχοι πήραν τον έλεγχο, εγκαταστάθηκαν έξω από την περιοχή του Καρνέζη ο οποίος συνέχισε να κρατάει την ισοπαλία, μέχρι το 75ο λεπτό, όταν ο Γιόβετιτς από κοντά έκανε το 2-1. Η Ουντινέζε έχασε τεράστια ευκαιρία στις καθυστερήσεις να κλέψει τον βαθμό της ισοπαλίας και στην αντεπίθεση, ο Έντερ σημείωσε το πρώτο τέρμα του με τους “νερατζούρι” στους οποίους μεταγράφηκε τον Ιανουάριο.

Πηγή: Contra.gr