Home DON'T MISS Η Σίτι αντέχει στην 4η θέση

Η Σίτι αντέχει στην 4η θέση

nasri-manchestercity

Η Μάντσεστερ Σίτι διατηρήθηκε στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Premier League μετά από τη δύσκολη νίκη της με 2-1 επί της Γουεστ Μπρομ και πλέον περιμένει την Παρί Σεν Ζερμέν για το… αραβικό ξεκαθάρισμα λογαριασμό στα προημιτελικά του Champions League. Οι “πολίτες” πέρασαν μια ψυχρολουσία στο 6ο λεπτό από το γκολ του Στεφάν Σεσενιόν που έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους. Ο σκόρερ υπέπεσε σε πέναλτι λίγο αργότερα και ο Σέρχιο Αγκουέρο ισοφάρισε με το 18ο τέρμα του στο πρωτάθλημα, με το οποίο έπιασε τον Ρόμελου Λουκάκου στην 3η θέση του πίνακα των σκόρερ.

Η ομάδα του Μανουέλ Πελεγκρίνι συνέχισε να έχει τον έλεγχο του ρυθμού και της μπάλας και ο Σαμίρ Νασρί, στην ενδεκάδα για πρώτη φορά από τον Σεπτέμβριο μετά από τον σοβαρό τραυματισμό του, έδωσε τη λύση στο 66ο λεπτό, βάζοντας μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους. Η Σίτι κράτησε με άνεση το προβάδισμα και έφτασε στην πρώτη εντός έδρας νίκη μετά από τρεις αγώνες.

Μάντσεστερ Σίτι (4-4-2): Χαρτ, Σαμπαλέτα, Οταμέντι, Μανγκαλά, Κολάροβ, Νάβας, Φερνάντο, Ντελφ (60′ Τουρέ), Νασρί, Μπονί (60′ Ντε Μπρούινε), Αγκουέρο (90′ Κλισί)

Γουέστ Μπρομ (4-2-3-1): Φόστερ, Ντόσον, Μακόλεϊ, Έβανς, Τσέστερ, Σάντρο, Φλέτσερ, Σεσενιόν (80′ Λέκο), Μπεραΐνο, Μακλίν, Ροντόν (21′ Γκάρντνερ)