Home SPORTS NEWS Ήττα για Λέστερ από την Χαλ στην πρεμιέρα της Πρέμιερ Λιγκ

Ήττα για Λέστερ από την Χαλ στην πρεμιέρα της Πρέμιερ Λιγκ

Hull-Leicester

Με γκολάρα και ήττα για την Λέστερ από τη Χαλ ξεκίνησε η φετινή Πρέμιερ Λιγκ. Οι περσινοί πρωταθλητές Αγγλίας μπήκαν με το αριστερό στη νέα αγωνιστική περίοδο, χάνοντας εκτός έδρας με σκορ 2-1 από τη νεοφώτιστη στην κατηγορία Χαλ Σίτι.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Ντιομαντέ με γκολάρα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Στη φάση συμμετείχε και ο συμπαίκτης του, Αμπέλ Ερνάντες, και χρειάστηκαν αρκετές επαναληπτικές προβολές για να διαφανεί ποιος από τους δύο ήταν ο σκόρερ.

Η ισοφάριση ήρθε με την έναρξη του δεύτερου μέρους, με τον Μάχρεζ να εκτελεί εύστοχα από το σημείο του πέναλτι, που ίσως δεν έπρεπε να δοθεί. Φάουλ υπήρχε στη φάση, αλλά η παράβαση έγινε εκτός περιοχής, στο μαρκάρισμα του Χάντλστοουν στον Γκρέι.

Τη νίκη στους “τίγρεις” έδωσε ο Σντόντγκρας με γκολ στο 57ο λεπτό, σκοράροντας με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής όπου βρέθηκε ανενόχλητος.