Home SPORTS NEWS Κοντά στον πρώτο τίτλο η Μπαρτσελόνα

Κοντά στον πρώτο τίτλο η Μπαρτσελόνα

barcelona

Η Μπαρσελόνα στον πρώτο τελικό του Super Cup της Ισπανίας επικράτησε της Σεβίλλης στο Sanchez Pizjuan με 0-2 και έκανε αποφασιστικό βήμα για την κατάκτηση του πρώτου τίτλου της χρονιάς. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα, όμως πριν συμπληρωθεί το δεκάλεπτο στην επαάληψη, ο Λουίς Σουάρες άνιξε το σκορ για τους “Μπλαουγκράνα”. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε με γκολ που πέτυχε ο Μουνίρ Ελ Χαναντί στο 81ο λεπτό.

Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με τους:

Σεβίλλη: Σέρχιο Ρίκο, Μαριάνο, Ραμί, Μερκάδο, Σέρχιο Εσκουδέρο (55′ Σαράμπια), Κρανεβίτερ (69′ Γκάνσο), Εν’Ζονζί, Βάσκεθ, Κιγιοτάκε, Βιτόλο, Βιέτο (Μπεν Γιεντέρ).

Μπαρτσελόνα: Μπράβο, Μαστσεράνο, Ματιέ (27′ Ντιν), Πικέ, Σέρχι Ρομπέρτο, Ράκιτιτς, Μπουσκέτς, Ινιέστα (36′ Ντένις Σουάρεθ), Τουράν (77′ Μουνίρ Ελ Χανταντί), Σουάρες, Μέσι.

Τα στιγμιότυπα του πρώτου μεταξύ αγώνα των δύο ομάδων για το Ισπανικό Σούπερ Καπ: