Home SPORTS NEWS Πρωταθλήτρια Ισπανίας εναντίον Πρωταθλήτρια Αγγλίας σημειώσατε “1”

Πρωταθλήτρια Ισπανίας εναντίον Πρωταθλήτρια Αγγλίας σημειώσατε “1”

Φιλική νίκη επί της Πρωταθλήτρια Αγγλίας, Λέστερ, πέτυχε η Νταμπλούχος Ισπανίας, Μπαρτσελονα. Στα πλαίσια του International Champions Cup οι “μπλαουγκράνα” επικράτησαν 4-2 των “αλεπούδων”, με κάθε ημίχρονο να είχε από τρία γκολ.

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με την Μπάρτσα μπροστά στο σκορ με 3-0. Σκόρερ των δύο ο Μουνίρ Ελ Χανταντί, ενώ ενδιάμεσα γκολ πέτυχε και ο Λουίς Σουάρες. Με την έναρξη του 2ου μέρους πέρασε στον αγωνιστικό χώρο για τη Λέστερ ο Αχμέντ Μούσα, που πέτυχε δύο γκολ, σε 47ο και 66ο λεπτό, μειώνοντας σε 3-2. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε με γκολ που σημείωσε ο Ράφα Μούχικα.

Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με τους:
Μπαρτσελόνα: Τζόρντι Μασίπ, Αλέις Βιδάλ (46′ Μαστσεράνο), Μάρλον (46′ Μπουσκέτς), Ματιέ, Χουάν Κάμαρα (77′ Νίλι), Σέρτζι Ρομπέρτο, Αρντά Τουράν (62′ Σέρτζι Σαμπέρ), Ντένις Σουάρεθ (78′ Ράφα Μούχικα), Μέσι (62′ Κάρλες Αλενιά), Ελ Χανταντί (77′ Άλεξ Καρμπονέλ), Λουίς Σουάρες (77′ Χεσούς Άλφαρο).
Λέστερ: Τσίλερ, Σίμπσον (62′ Αμάρτεϊ), Χουτ (46′ Λουίς Ερνάντεθ), Μόργκαν (46′ Βασιλέβσκι), Τσίλγουελ (46′ Φουχς), Ντρινκγουότερ, Κινγκ (46′ Μεντί), Ολμπράιτον (63′ Καπούστκα), Γκρέι (46′ Σλουπ), Μαχρέζ (46′ Οκαζάκι), Βάρντι (46′ Μούσα).