Home SPORTS NEWS Νίκες για Αταλάντα και Κάλιαρι

Νίκες για Αταλάντα και Κάλιαρι

cagliari

Με την Αταλάντα να κερδίσει εκτός έδρας την Κροτόνε και την Κάλιαρι να επικρατεί της Σαμπντόρια ολοκληρώθηκε η 6η αγωνιστική της Seire A. Η ομάδα από το Μπέργκαμο προηγήθηκε απ’ το ημίχρονο με 3-0 της πρωτάρας στη μεγάλη κατηγορία Κροτόνε, με τους Πετάνια (3′), Κούρτιτς (40′) και Αλεχάντρο Γκόμες (45’+1′) να σκοράρουν. Στο 86′ ο Νουανκούο μείωσε απλώς σε 3-1 για τους γηπεδούχους. Στο άλλο ματς, η Κάλιαρι προηγήθηκε στο 37′ με τον Ζοάο Πέδρο και η Σαμπντόρια ισοφάρισε στο 86′ με τον Μπρούνο Φερνάντες. Δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι πήραν πάλι το προβάδισμα με τον Μελκιόρι να χρίζεται σκόρερ και να δίνει στην ομάδα του τους τρεις βαθμούς.

Τα στιγμιότυπα από τις δύο αναμετρήσεις:

Кротоне – Аталанта 1-3 (26 сентября 2016 г, Чемпионат Италии) от Независимый спорт на Rutube.

Амкар – Крылья Советов 0-0 (26 сентября 2016 г, Чемпионат России) от Независимый спорт на Rutube.